Kategoriler
Emek pınarı Proje detayları

Emek Pınarı’nda İkinci Tur – Hız Alma Zamanı


Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? Bölüm 3/10
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

 

Değerli Emek Pınarı Katılımcıları,
Harika haberler alıyoruz! Satışlar arka arkaya gelmeye başlıyor. Çok çok daha iyi olacak, benim hic şüphem yok, sizlerin de olmasın.

Kısa bir aradan sonra öyle düşünüyorum ki projemizde hız almanın zamanı geldi. Geçtiğimiz hafta içerisinde ETSY dükkanlarını açmış olanların dükkanlarına bir göz attım. Bir çoğunuz birden fazla ürün koymuşsunuz bile! Çok güzel, bu şekilde devam edelim. Sıradaki adımımız dükkanlarımıza çeki düzen vermek. Bunun için ise her bir katılımcının dükkanı ile özel olarak alakadar olmaya çalışacağım. Projemizin ikinci turundaki adımlarımız şu sekilde olacak:
  • Dil konusunda problem yaşadığınızı biliyorum. Bu nedenle, bir çoğumuzun, bir çok ürün için kullanabileceği jenerik ürün açıklamaları hazırlamayı planlıyorum. Bu ürün açıklamalarını benzer türde ürünleriniz için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürününüze ait ölçüleri ve de renkleri değiştirmek olacak.
  • Mümkün olduğunca her katılımcının dükkanı ile özel olarak ilgilenmek istiyorum. Şimdilik katılımcı listesinde ETSY dükkanı kayıtlı olan katılımcılarla başlayacağım. Eğer ki yakın zamanda dükkanınızı açmış ama site yönetimine bunu bildirmemiş iseniz, şu an bunu yapmak için uygun bir zaman olacak diye düşünüyorum.
  • Bireysel dükkanlarınız hakkındaki yorumları sitede paylaşmayı uygun buluyorum. Bu şekilde benzer konularda sorun yaşayan arkadaşlarımız da sorularına cevap bulabilecekler. Eğer bu konuda itirazı olan birisi varsa lütfen şimdiden söylesin. Anlayışla karşılarım.
  • Mart ayına kadar ETSY dükkanlarımız konusunda çok daha rahat olacağımızı düşünüyorum. Bu nedenle Mart ayından sonra sizlere ETSY’ye benzer diğer sitelerin tanıtımını yapmaya da başlayacağım. Ama, her zaman dediğim gibi, yavaş fakat emin adımlarla ilerlememiz gerek.

Pınar ARPACI

 

Bu güne kadar yapılan yorumlar.

Benimde artık bir dükkanım oluyor yaşasınnn…:)

Arkadaşlarım etsy de baya hız almaya başladılar hepsine bol ve hayırlı satışlar ve kazançlar diliyorum,bende sonunda 🙂 cesaretimi toplayıp ve bol bol okuyup, kopyala yapıştır yaparak 🙂 etsy deki dükkanımı hazırlıyorum, henüz dükkanıma isim buldum” El yapımı takılarım.. Emek Pınarı”.. şeklinde ve dükkan politikalarıyla meşkulüm biraz yavaş gidiyorum ama 😦 olucak sonunda işallah. Ayrıca grup sayfamızdaki arkadaşlarımı ve sizinde dükkanlarınızı görmek beni çok mutlu etti yanlız değilim çok güçlü bir ekibiz hissine sahip olmak çok güzel ve güven verici bir duygu. Nazo Tasarım ekibi ve Pınar Arpacı harikasınız bize bu cesareti sizler verdiniz tekrar tekrar şahsım adına çok teşekkür ediyorum.

Şermince Takı TASARIM 02 Aralık 2012 Pazar 11:27

Yupppiiii!

Şermin Hanım, harikasınız! Bu haberleri duydukça ne kadar mutlu olduğumu sizlere anlatacak kelime bulamıyorum. Çok yakında Emek Pınarı olarak eleman alımına başlayacakmışsınız gibi geliyor :). Satışlarımız o kadar çoğalsın ki, gün gelsin siparişlere yetişemiyelim ve de eleman alımına gidelim. O günler nerdeeee diye düşünmeyin sakın, o günler çok yakında bence. 🙂

Pınar ARPACI 02 Aralık 2012 Pazar 11:51

Etsy ile sorunum

Sevgili Pınar hanım etsy için tek tek ilgineceğim dediğiniz için yazıyorum. Şimdiden kusura bakmayın, etsy için beceriksiz çıktım dil sorunu yaşıyorum aslında dükkan adı oluşturdum ama banner diyor onu yapamadım sonra ürünleri ekliyorum onlarda tamam ama alt tarafta yok gemi yok ülke seçin yok kaç dolar olur bunları bir türlü halledemedim ayrıca paypal hesabı oluşturdum, ama ikinci kez girdiğimde şifremi kabul etmedi niye bilmiyorum. Maalesef burada kimseden yardımda isteyemiyorum. Aslında tüm şifrelerimi kayıt ettim ama bir türlü olmadı yardım ederseniz çok sevinirim.

Gülay EVREN 03 Aralık 2012 Pazartesi 13:04

Google Chrome da açın Etsy’yi Gülay Hanım.

Gülay Hanım Etsy de dil sorunu hepimizi zorluyor. Ama size Google Chrome ile açmanızı öneririm, sayfayı çeviri yapınca daha anlaşılır olur. Öncelikle şifre sorununuzu gidermek için, profil ayarlarınızın olduğu sayfadan şifre değiştir yapın. Mail adresinize gelen mesajla tekrar yeni bir şifre oluşturun.Şİfre sorununuzu giderdikten sonra,Dükkanınızın tabelası olan banner oluşturmak için, Picasa fotoğraf düzenleyici programında sizin dükkan adınızı içine alan ve sizin yaptığınız işle ilgili bir fotoyu burada en ve boy oranlarını ETSY nin istediği ölçülerde düzenleyebilirsiniz. Sonrada gözat dan bu hazırladığınız Banneri yüklersiniz. Yani sizin dükkanın başlığı tabelası olacak. Ürün listelemede ise, kargo kısmına yurt içi ilk Türkiye seçin. Ben 6,5 ve ikinci ürüne ücret almadığım için karşısına 0,00 işaretledim. Birde heryere olan kısmın karşısındaki ilk kutucuğa, 8 yada 9 onun yanındakine de 3 yada 4 yazıyorum. İncelemek isterseniz buraya dükkanımın linkini yolluyorum.Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin dileklerimle sevgiler. http://www.etsy.com/shop/GULDENTAKI

Gülden TAKI 03 Aralık 2012 Pazartesi 19:18

Etsy kart tanımlama

Ben Etsy’e kartımı tanımlama bölümüne mail adresimi sorulduğu yere yazdım yanlız, havale, kişisel kontrol, banka havalesi, diğer hangisini işaretlemeliyim yanlış yapmak istemiyorum, birde isterseniz Etsy hesabınıza otomatik yatsınmı gibi bir soruda var ne yapmalıyım otamatik yatsınmı havalede hangi bölümü işaretlemeliyim çok acill elektirikler bu akşamda kesilirse yarım kalıcak 😦

Şermince Takı TASARIM 03 Aralık 2012 Pazartesi 22:25

Paypal hesabınızı tanımlayın

Tahsilat işlemi için Paypal hesabını işaretleyin ve karşısına Paypalda tanımladığınız mail adresini girin. Satış yaptığınızda bedel doğrudan Paypal hesabınıza düşer ve ödeme aldığınızı bildiren bir mail alırsınız.

Nazo Design 03 Aralık 2012 Pazartesi 22:47

Teşekkür ederim

Dediğiniz gibi yaptım o bölümü işaretlemiş ve kartımı mail adresimi yazarak tanımlamıştım, alt bölümdeki yerede bir işaret olması gerekiyormuş gibi anladım 🙂 ah ben ah teşekkür ederim.

Şermince Takı TASARIM 03 Aralık 2012 Pazartesi 23:11

Teşekkür ederim

Gülden hanım açıklamalar için çok teşekkür ederim ilginiz içinde teşekkürler, sanırım Ankara’dasınız, sizlerle tanışmak çok isterim. Aaralık ayı ortalarında Ankara’da olcağım müsait olursanız uygun bir yerde sizlerle görüşmeyi çok arzu ediyorum.

Gülay EVREN 03 Aralık 2012 Pazartesi 23:12

Sorun yok

Pınar’cığım, benim için sorun yok siteden paylasmanız ile ilgili, bende eksiklerim var ise ki mutlaka çıkacak eminim, eleştrilere sonuna kadar açığım şimdiden teşekkür ediyorum.

Moonsten Jewelry 04 Aralık 2012 Salı 05:45

Sitede paylaşmanızla ilgili benim içinde sorun yok

Bende Etsy’de dükkan açmıştım devamını yapmaya çalışıyorum sizleri de takip ederek devam ederim benim için çok iyi olacak yorumlardan eksikleri tamamlamaya çalışıyorum harika bir grup oluştu Nazife hocamıza ve Pınarımıza çok teşekkür ederim. Bu projede olmak ayrıcalıktır diye düşünüyorum ve gururlanıyorum, sevgiler.

Yasemin TAKI 05 Aralık 2012 Çarşamba 01:18

“Ayrıcalık” bu önemli bir vurgu.

Yaklaşık bir seneden az bir süremiz var. Çok ama çok büyümeliyiz. Ayrıca satışlar yapmalıyız. Kayıp giden ve önem arz etmeyen bir yazı gibi gelebilir sizlere http://nazotasarim.com/2012/11/16/yer-odtu-metu-konu-basliklarindan-biri-nazo-tasarim-emek-pinari/ Gülden hanım tek başına orada hepizi temsil etti. Bizler hep birlikte büyük ve başka birşey yapıyoruz. Emek pınarı projesi Zeynep hanımın bulduğu isimle ve Serpil hanımın logosu ile ayağa kalktı ve ilerliyor, satışlar gelmeye başladı. Önümüzdeki sonbahara kadar çok ama çok çalışmalıyız. http://nazotasarim.com/2012/11/16/yer-odtu-metu-konu-basliklarindan-biri-nazo-tasarim-emek-pinari/ başkentimiz Ankara’da sesimiz çıktı. Satış yaptıkça çığlık atıyoruz. Önümüzdeki sonbahar Allah kısmet ederse İstanbul’dan tüm Dünya’ya bunu biz evlerimizden yaptık diye AVAZ, AVAZ bağıracağız,

Nazo Design 05 Aralık 2012 Çarşamba 01:44

Sayin Adminden gelecek projeler hakkinda ipuclari

Admin’cigim,

Geleceğe yönelik planlarımız hakkında ip uçları veriyorsun. Henüz bir şeyler hakkında konuşmak doğru değil, çünkü somut bir durum yok. Fakat, dediğinde haklısın, istikrarlı bir şekilde büyümeliyiz, büyüyoruz da. Umarım çok yakın zamanda sizlere çok güzel haberlerle geri döneceğim. O zamana kadar lütfen yorulmadan, sıkılmadan çalışmaya devam. Bu şekilde ilerleyenler bunların meyvelerini topluyorlar.

Pınar ARPACI 05 Aralık 2012 Çarşamba 02:12

(ETSY) BEN SORDUM ?… ADMİN CEVAPLADI

ÖZELDEN ADMİNE AKLIMA TAKILAN SORULARIMI YÖNELTTİM, CEVAPLARINI DA ALDIM, AMA YANLIŞIMI FARKEDİP BURADA, ADMİNE SORDUĞUM SORULARI VE ADMİNİN CEVAPLARINI, SİZLERE DE FAYDASI OLMASI AÇISINDAN BİR BAŞLIK ALTINDA PAYLAŞIYORUM ARKADAŞLAR…..

Sayın admin, bu Etsy’deki linkim, https://www.etsy.com/your/shops/ELYAPIMITAKILAR/preview# Etsydeki yanlışımın nedenleri konusunda yardımcı olmuştunuz, dediklerinizi sakince yapmaya çalıştım ve kaydettim, politikalar vs. eksiklerim var hepsini yapacağım. Bazı yerlerde ben Türkçe anlatımı mı istediğim gibi yazmış olsam da translate yada sesli sözlük çevirileri çok kötü oluyor defalarca denedim ama henüz istediğim sonucu alamadım :(.. İsim koyma, çeviriler, politikalar, eşimin yada başka birinin yardımı olmadan bir tek sizin yorumlarınızı okuyorum, özellikle birkaç gündür çok geç saatlere kadar bilgisayar başındayım, bir bölüm bitti diyorum dönüp bakıyorum olmamış siliyorum, değişiklikler yapıyorum çünkü önce benim beğenmem gerekiyor, olacak en güzeli için fazla mesai şart..! Sayın admin, özür dilerim vaktinizi alıyorum uzun bir mesaj oldu ama bizi bu durumda en iyi siz anlarsınız diye biraz durum güncellemesi yapmak istedim… 🙂

ADMİN……(CEVAP) Şermin hanım öncelikle verdiğiniz linkten benim ulaşmam mümkün değil nedeni. Bu linki siz siteye giriş yaptıktan sonra buraya aktarıyorsunuz böyle olunca da bana şifre soruyor. Sizin mağazanıza https://www.etsy.com/shop/ELYAPIMITAKILAR şeklinde ulaşabiliyorum. Bunu neden dedim. Başkalarına da lİnkinizi paylaşırsanız bu şekilde aktarın. Bundan sonrası dediğiniz gibi başlarda oldukça fazla mesai harcamak gerekecek. Ama sonrası kolay ilerleyecek. Prolifinize baktım. Zaman içinde daha da geliştirebilirsiniz. Fazla özel bilgilerinize gerek yok. Daha çok tıpkı bir mağaza işletmecisi gibi ürün özelliklerinize, çalışmalarınıza, daha doğrusu mağazanızın kalitesine ağırlık verirseniz müşteri için daha güven verici olursunuz. Siteyi takip etmeye devam edin, her kullanıcı deneyimine orada cevap vermeye çalışıyoruz. Şöyleki herkesin yaptıkları birbirinize yol gösterici olacak..

(BENİM MESAJIM )……… Linkimi Facebook sayfamda paylaşmıştım teşekkür ederim uyarınızı hemen dikkate aldım değiştirdim birde bende hem etiketler kısmına, hemde elyapımıtakılar.. Emek pınarı yazdım, akşamda 8 adet resim paylaşımı yaptım.

ADMİN CEVAPLADI……… Facebook linkini anladık, iyi yapmışsınız. İkinci kısmı anlayamadım. Etsy magazanızda ürün göremiyoruz. Anladığımız gibi Etsy de 8 resim paylaştı iseniz ve biz göremiyorsak başkalarıda göremez. Bunun nedeni şu olabilir ürün girişlerini yaptıktan sonra sadece SAVE ediyorsanız başkaları göremez. SAVE ettikten sonra PUBLISH yapmanız yani SAVE butonun sol yanında bulunan PUBLISH butonuna basmanız gerekiyor. PUBLISH yayınlama anlamına gelir. Siz sadece kaydediyorsunuz ama yayınlamıyorsunuz anlamına gelir. :)))))

Ben, adminin bu mesajını şimdi gördüm ve size aktardıktan sonra yazımı paylaşıp hemen fotoğraflarımı yayınlamak için Etsy’i açıp işlemi yapacağım… Umarım bu tarz sorular aklına takılan yada sorun yaşayan grup arkadaşlarım varsa faydalı olmasını diliyorum.

Şermince Takı TASARIM 06 Aralık 2012 Perşembe 20:41

ETSY de satılanlar

http://www.etsy.com/shop/omes37/sold?ref=shopinfo_sales_leftnav

Hale Tokatlı 18 Aralık 2012 Salı 20:51

Etsy deki e-mail adresim

Sayın admin, dün sabah ilk satışımın ilk posta gönderisini yaptım çok büyük bir heyecan ile. Fakat şöyle bir durum ile karşılaştım, ben Paypal den direk posta ücretini ödeyip etiketi print edemedim, bana böyle bir seçenek vermedi, direk tracking number istedi, bende postaneye gidip postamı elim ile yazıp ekstra ödeme yaparak tracking number almak zorunda kaldım, satışımı yapınca Paypal den etiket alma hakkım olması gerekmiyormuydu? Ayrıca ikinci merak ettiğim benim etys deki email adresim ve paypal email adresim aynı degil fakat hem Paypal ile alışveriş yapabiliyorum Etsy üzerinden hemde satış sorun yaşamadım bu ilginç değilmi daha önce email kulanıldığı için diğer dükkanımda bana Paypal da kullandığım emaile izin vermiyor bu bir sorunmudur ? çözemedim, yardimlarinizi bekliyorum, Paypal da direk etiket ve tracking number alma olayını nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Moonsten Jewelry 22 Aralık 2012 Cumartesi 08:17

Arkadaşlarım,

Arkadaşlarım,

Dükkanlarınızı açtınız güzel ama çok eksiklerimiz var. Bunun için dükkanlarımızın en üst sol köşesinde Help bölümü var buraya girin ve Türkçe’ye çevirin oradan eksiklerinizi görün. Ona göre tekrar dükkanınızı gözden geçirin.

Yine, satışlarımızı artırmak için neler yapmalıyız diye Etsy’nin Help bölümüne girip Türkçe’ye çevirmenizi ve anladıklarınızı burada paylaşmanızı rica ediyorum.

Ayrıca tecrübeli arkadaşlarımızdan herkesin anlayacağı dilden adım adım Treasury lists hazırlamayı anlatmanısı rica ediyorum.

Treasury lists ne kadar bir zaman aralığında hazırlamalıyız ? Faworite ne zamanlar yapmalıyız. Her zaman bunları yapmamızın bir yararı var mı?

Dükkanı olanlar işimizi şansa bırakmayacağız. Hiç bir başarı tesadüf değildir. Biz bu işi yapacağız. Biz bir ekibiz. Etsy’de okuduktan sonra göreceksiniz ekip olanlar hep satmışlar.. Biz de satacağız. amacımıza ulaşacağız. Ama Lütfen dükkanı açıp olmuyor işte demeyelim. Şans işte biri gelir bizi bulur bulmazsa şanssızlık olur. Ben yıllardır takılarımı yaptım ve bazanın altına sakladım. Kim bulacakta kim satın alacak arkadaşlarım. Bu da ona benziyor. Ben işte dükkanı açtım, onu da açarken gerekli yerleride doldurmadım, bunu yaptığım gibi resimlerim de zaten kötü, ayrıca kolyemi de iyice anlatamamışım, ben kimim onu bile yazamamışım işte böyle bekleyip duruyorum. Her sabah Gmail’ime bakıyorum yine satış yok diyorum…. Yapmayalım canlarım hareket lazım. Herkesin bizi görmesi lazım. Sizin işinizi hiç bilmeyen biri satın alacak. Ürününüzü anlatamazsanız neden alsın ki. Siz alır mısınız?

Cevaplarınızı bekliyorum. Lütfen artık satış yapın…. Hepinizi çok seviyorum. Haydin iş başına….

Nazife ARPACI 28 Şubat 2013 Perşembe 17:23

Arkadaşlarım, Aslında bunlar

Arkadaşlarım, Aslında bunlar daha önceden Pınar’ımız tarafından tek tek yazılmıştı ama biz okuduk ve geçtik eğer kendimiz araştırır ve yazarsak daha fazla aklımızda kalacağını düşünüyorum. Yalnız, Hepiniz ayrı ayrı çalışın ve yazın. Böylece kimlerin gerçekten bu işi üstlendiğini ve istediğini anlamak istiyorum. Çok zor değil. Her şey elimizin altında. Her şey dükkanlarımız için.

Nazife ARPACI 28 Şubat 2013 Perşembe 17:28
Çift Katlı Kristalli Top Nasıl Yapılır? Bölüm 4/10
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s