Kategoriler
Emek pınarı Proje detayları

Yer ODTÜ (METU) Konu Başlıklarından Biri Nazo Tasarım – Emek Pınarı


Hapishane İşi Top Örme Nasıl Yapılır. Bölüm 2/6
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

Dün gece geç saatlerde site yöneticimizden aldığım bir katılım talebi ile hiç düşünmeden bu sunuma katılmayı kabul ettim. Bu gün katıldığım sunumda, benimde içinde olduğum Emek Pınarı Projesi’ne yer veriliyordu. Sabah heyecanla uyandım, hazırlanıp saat: 10.00’da sunumun yapılacağı adres olan ODTÜ M.M Building Room: 25 de hazır olmak için yola çıktım.

Bu sunumun konuşmacısı, Iowa State Universty den, PhD Associate Prof Ana –Paula Correia idi. Sayın Ana-Paula Correia hepimizin göz bebeği olan Emek Pınarı yöneticimiz Pınar Arpacı’nın hocasıdır. Prof. Ana-Paula Correia sunumuna Emek Pınarı Projesi ile başladı. Fotoğraflayarak ve bir bölüm video çekerek sunumu belgelemeye çalıştım.

Sunum bittiğinde, Ana_Paula ile tanıştım. Emek Pınarı Projesi katılımcısı olduğumu ve Pınar Arpacı tarafından bu sunuma proje temsilcisi olarak gönderildiğimi anlattım. Bana tercümanlık eden Prof. Ana-Paula Correia’nın öğrencisi Assist. Prof. Dr. Evrim Baran Hanıma teşekkür ediyorum. Pazartesi günü ODTÜ Eğitim Fakültesinde Öğrencilerle Prof. Ana-Paula Correia ‘nın yapacağı görüşme ve toplantıya katılmam için Assist. Prof. Dr. Evrim Baran’dan davet aldım. Ben de bu daveti seve seve kabul ettim. Hatta bu projede yer alan tüm Ankara’lı Katılımcılara da haber vereceğimi söyledim.

Pazartesi günü benimle birlikte ODTÜ’de bu toplantıya katılmak isteyen arkadaşlar bana haber verirseniz sevinirim. Toplanıp gitmemiz çok daha güzel olacak diye düşünüyorum. Emek Pınarı Projesini hayata geçiren hepimizin göz bebeği Pınar Arpacı’ya ve annesi sevgili Hocamız Nazife Arpacı’ya da biz ev hanımlarına ışık tuttukları için, sesimizi tüm dünyaya duyurabildiğimiz için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…

ODTÜ de Emek Pınarı Projemiz
Konuşmacı

Ana-Paula Correia, PhD

Associate Professor

Iowa State University, USA

Intersections of Entrepreneurship with Graduate Education: The Rise of the Edupreneur

Gülden TAKIBu güne kadar yapılan yorumlar.

Tebrikler

Çok heyecanlı bende merakla bekliyorum bu inanılmaz bir şey. Sevgilerimle

Moonsten Jewelry 16 Kasım 2012 Cuma 16:28

Süper

Gülden Hanımcığım teşekkür ederiz.

Nazlı DİKMEN 16 Kasım 2012 Cuma 16:32

Güzel bir gelişme. Tebrik

Güzel bir gelişme. Tebrik ediyorum pınarı

Serpil Gül PAÇAL 17 Kasım 2012 Cumartesi 00:55

Kutlama

Öncelikle sevgili Arpacı Ailesini ve Gülden Hanım’ı , sonra da projeye inanıp katılımcı olan herkesi içtenlikle kutluyorum. Kuruluşunun başlangıcında uluslararası bir hoca tarafından yurdumuzun ileri gelen bir üniversitesinde adından söz ettirmesi, örnek proje olarak gösterilmesi çok güzel. Yolun açık olsun güzel kızım, daha nice başarılara imza atacağından hiç kuşkum yok.

Hatice ŞENGÜR 17 Kasım 2012 Cumartesi 06:22

Canım Gülden Hanımcığım, biz

Canım Gülden Hanımcığım, biz tek başımıza yapmadık. Her şeyi beraber başlattık ve beraber sürdürüyoruz. Sesimiz Türkiye’nin En büyük Üniversitelerinden birinde ABD’den gelen bir prof. tarafından duyuruldu. Keşke bunu daha önce Türkiye’de yaşayan bir Türk fark etseydide ondan duysaydık. Gerçekten sizlerle gurur duyuyorum. Senin oraya gitmen, büyük heyecan duyman, duygularını bizimle paylaşman bir takım olduğumuzu bir kere daha kanıtladı. Bir yerde görmüştüm şöyle bir şey vardı :
Sen+ben = ikimiz
Sen*ben = biziz
Sen/ben = bölünemeyiz
Sen-ben = hiçiz
Yüreğine sağlık. Başarılarımız daim olsun inşallah. Rabbim bizi utandırmasın. Yüreklerimiz insan sevgisi ile dolsun.
Hepinizi çok seviyorum arkadaşlarım.

Nazife ARPACI 17 Kasım 2012 Cumartesi 18:29

Pınarcım tebrik ediyorum yolun açık olsun

Çok duygulandım ve gururlandım. Başarılı kızımızı ve bizleri bu proje için yüreklendiren, özendiren, sürükleyen hiç bir şeyi esirgemeyen değerli Nazife hocamızı ve emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Emek pınarı projesinde olmak çok gurur verici başarılar diliyorum Pınar’cım sabırla bizleri yürütmeye çalışıyorsun sen çok daha başarılara imza atacaksın inşallah; sabırlı, azimli iyi yürekli geleceğin başarılı gurur duyacağımız yavrumuz, kızımız yolun açık olsun.

Yasemin TAKI 18 Kasım 2012 Pazar 02:04

Tebrik

Sevgili Nazife hocam. Öncelikle sizi tebrik ediyorum.Bizim sesimiz, kulağımız, elimiz, en önemlisi benim için yüreğimiz oldunuz. Bu grup çatısı altında bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Herhalde rüya olsa gerek diyeceğim geliyor ama gerçek. Böyle bir gerçeğin içinde bulunmaktan dolayı mutluyum, gururluyum. Sizlere sonsuz teşekkürler.

Aysel KARAKAYA 18 Kasım 2012 Pazar 00:49

Canım Yasemin’ciğim, elele

Canım Yaseminciğim, elele verirsek çok şey paylaşırız. Bu güne kadar bildiklerimizi saklayarak bir yere gelemedik. Ben paylaşarak Türk kadınları olarak bir yerlere geleceğimize inanıyorum. Artık birbirimizin ayaklarından çekmeyi, yine birbirimizi arkadan vurmayı bırakarak birlik olmak zamanı. Bu da destekleşerek olacak. Aysel Hanıncığım, size de çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle bir rüya Amerikalı bir prof. Türkiye’nin en büyük üniversitesinde bizim projeyi anlatıyor. Meğer gizli gizli birileri bizi gözetliyor. Açığımızı arayanlar içimizden. Bizi taktir edenler ise dışarından insanlar. Hepinize aslında ben teşekkür ediyorum. Bizimle olduğunuz için. Böyle güzel güzel yazıları okuduktan sonra mutlu bir şekilde uyuyacağım. Bir mutlu haber daha http://goumi-goumi.blogspot.com/2012/11/nazo-flower.html linkini tıklayın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Nazife ARPACI 19 Kasım 2012 Pazartesi 00:17

Pınar kızım.Tebrikler.

Sevgili Nazife hocam,

Çok duygulandım ve gururlandım. Emek Pınarı projesi içinde yer almaktan dolayı son derece mutluyum. İyiki varsınız. Sevgili Pınara başarılarının devamını diliyorum. Bu arada Gülden hanıma da ayrıca teşekkürler. Biz bir takımız. Ne güzel yazmışsınız.Sen+ben=biziz. Sevgiler.

Manolya SUCUKÇU 19 Kasım 2012 Pazartesi 09:15
Hapishane İşi Top Örme Nasıl Yapılır. Bölüm 1/6
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

 

3 replies on “Yer ODTÜ (METU) Konu Başlıklarından Biri Nazo Tasarım – Emek Pınarı”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s