Kategoriler
Emek pınarı Proje detayları

Projenin adı "EMEK PINARI"


Kristalli yüzük nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

Yapılan oylama sonucu projemizin adı “EMEK PINARI” . Bu bizim hep birlikte ürettiğimiz ilk şey. Aklımızdan geçenleri topladık projemize isim ürettik. Oy kullanma çabasına katılan tüm proje katılımcılarına teşekkür ediyoruz.

Emek pınarı ismini 21/09/2012 tarihinde saat 20:05 te, gönüllü proje katılımcılarından sevgili Zeynep AKI “Bizler birer su damlası gibiyiz. Bir gün bir baktık ki hemen yanı başımızda bir Pınar var. Hepimiz pınara katılmaya gönüllü olduk. Bakarsınız seneye Şelale haline geleceğiz. Ben diyorum ki adımız EMEK PINARI olsun. Herkese sevgilerimle.” yaptığı post ile ortaya attı. Fikrine sağlık sevgili Zeynep AKI.

Şimdi yapacağımız, bu ismi hep birlikte nasıl daha ileriye taşırız düşünmek ve ismimize sahip çıkmak.

Bu isim hepimizin.

WWW.EMEKPINARI.COM
 • Emek pınarı 12
 • Nazo’nun melekleri 9
 • Pınarın damlaları 5
 • E – mek 4
 • Nazo takı tasarım topluluğu 3
 • E – dönüşüm 2
 • Herşey hayal etmekle başlar 2
 • Nazo’nun hanımelleri 2
 • Hanımeli 2
 • El – Nazo 2
 • Sihirli parmaklar projesi 2
 • Bizim eller 2
 • Nazo el emeği grubu 2
 • Takınıın sultanları 2
 • Sev – yap – sat 1
 • Sihirli eller 1
 • Öğren – üret – sat 1
 • Emek – Türk 1
 • E – kurs 1
 • Biz ve emeklerimiz 1
 • Girişimci kadınlar 1

Toplam kullanılan oy : 65

Mükerrer oy : 7
Geçerli oy : 58

Bu güne kadar yapılan yorumlar.

Hayırlı uğurlu olsun

Bir adım daha ilerledik diye düşünüyorum ben oylamayı salıdan sonra yapılır diye düşündüğüm için erken yazamadım zamanım var diyede biraz daha düşüneyim dedim ama olsun çok da güzel bir isim çıktı şimdien hayırlı uğurlu olsun diyorum merkala bekledim şimdi fırsatım oldu ve yeni okudum çokta sevindim heyecanlandım sevgilerimle.

Moonsten Jewelry 26 Eylül 2012 Çarşamba 12:58

Hayırlı olsun isim mükemel

Hayırlı olsun isim mükemel, çok yakıştı projeye daha ileri gidecek hepimizin çabalarıyla, çok süper olacak herşeyyyyy.. emek pınarı süperrrrrrrrrrrrrrrrr.

Zübeyde 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:11

1. Tercihimdi

Tercih ettiğim bir isim olması nedeniyle daha da heyecanlandım. Sevgili Zeynep Akı çok güzel bir benzetme yapmıştı. Yanıbaşında bir pınarın (Pınar’ın) olduğunu, pınara katılıp seneye şelaleye dönüşmeyi düşünüyordu. Şelaleye dönüşmek için de çok emek gerekiyordu. İşte “Emek Pınarı” mız böyle doğdu. Sağolasın Zeynep Akı.
Artık çalışma zamanı.
Artık bol bol emek verme zamanı.
Hepimize başarılı, sağlıklı bir yıl diliyorum.

Hatice ŞENGÜR 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:20

Emek Pınarı

Gerçi ben Nazo’nun meleklerini oylamıştım, ama Emek Pınarı’da güzel bir isim, emeklerimiz bir pınar gibi sürekli aksın Şelaleye dönüşsün. Emek Pınarı grubumuza hayırlı uğurlu olsun.

Yaseminin Hobisi 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:32

Sınıf Mevcudumuz

Sevgili Pınar Hanım,
Bizim e-sınıfımız kaç kişi? İsimlerimizi yazabilir misiniz? Yalnızca merak ettiğim için :))

Hatice ŞENGÜR 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:32

İsim güzel

Emek Pınarı ismi kulağa hayırlı çok hoş geliyor şimdiden hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.

Nursel ÇELİK 26 Eylül 2012 Çarşamba 01:52

Başarılar

Projemizde başarılar diliyorum.

Nazlı DİKMEN 26 Eylül 2012 Çarşamba 07:39

İsmimizin hakkını verelim

Arkadaşlar hepimiz için hayırlı olsun artık yola çıktık güzel bir proje bizi bekliyor herkes kolları sıvasın, ha unutmadan ben ilk işe hazırım.

Kement MELİHA 26 Eylül 2012 Çarşamba 08:55

İsim

Zeynep Akıy’a bu ismi önerdiği için teşekkürler. Emek Pınarı adı altında başarıya damlalar olalım. Sevgiler.

Manolya SUCUKÇU 26 Eylül 2012 Çarşamba 09:21

Ders Zili

Ben de ilk ders zilinin çalmasını dört gözle bekliyorum. 🙂

Nazlı DİKMEN 26 Eylül 2012 Çarşamba 10:10

Hayırlı olsun

Hepimiz için hayırlı olsun. Emek Pınarı’mız önce şelaleye emeklerimiz büyüdükçede okyanusa dönüşürüz umarım. Rabbim yüzümüzü kara çıkartmasın inşşallah.

Ayşegül SÖPÇELER 26 Eylül 2012 Çarşamba 15:31

Anlamlı Bir İsim Oldu

Emek Pınarı projeye çok yakıştı ve çok da anlamlı oldu. Zeynep hanıma da bu ismi önerdiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Ben de emeklerimiz pınar gibi aksın şelaleye dönüşsün diliyorum. Sevgiler…

Gülden TAKI 26 Eylül 2012 Çarşamba 15:54

Herkese hayırlı olsun

Ben emekli öğretmenim. İlk ders zilini özledimmm, bekliyoruz:))

Emine Takı Tasarım 26 Eylül 2012 Çarşamba 16:00

Emek pınarı güzel bir çağrışım

Emek Pınarı güzel bir çağrışım uyandırıyor. Zeynep Akı kursta da bir söyler, pir söylerdi. Yine hepimizi solladı. Tebrik ediyorum.. Emeğiniz boşa çıkmasın Pınar’cığım..

Serpil Gül PAÇAL 26 Eylül 2012 Çarşamba 20:30

İsmimizi seçtik, önümüze bakalım. Çok işimiz var coooook!

Herkese merhabalar!
Harika ve de bir o kadar üretken olduğumuz bir haftayı arkamızda bıraktık. Bu hafta göstermiş olduğunuz katılım, ilgi ve de özenden ötürü hepinizi tebrik ediyorum. Grup dinamiğimizin bu derece akıcı, yerinde duramaz olması beni cok ama çok heveslendirdi.

Seçmiş olduğunuz isimde hepinizin parmağı var.

Her ne kadar ismin annesi Zeynep Hanım olsa da onun önerisini hepiniz değerlendirdiniz ve de oylamalarınızla projemizin yüzü yaptınız. Oylamaya canlı olarak tanık olmuş olmak beni çok heyecanlandırdı. Sizin her oy kullanışınızda ekranımın köşesinde çıkan minik minik uyarılar içimi sıcacık yaptı. Emek Pinarı’na ve de size olan inancım tamdır. İsim annesine bu ismi neden seçmiş olduguna dair ufak bir yazi yazma görevi versek çok mu şey istemiş oluruz? Böylelikle artık bir ismi olan projemizin bir de tanıtım yazısı olmuş olur? İnsanlar merak edip bizleri bulduklarında bu ismin nereden geldigini, neden geldiğini, buradaki katılımcıların kimler olduğunu ve de neler yaptıklarını merak edeceklerdir. A, pek tabi ki Serpil Hanım’ın yetenekleri parmakları ve yaratıcılığı da Emek Pinarı’nın yüzü olacak afişi hazırlayacak, degil mi Serpil Hanim?

Grubumuz kaç kişi?

Sınıf mevcudumuzun kaç kişi olduğunu bilmiyoruz. Ve aslını sorarsanız benim icin büyük bir önem de teşkil etmiyor. Emek Pınarı burada yapmaya çalıştıklarımızı ögrenmek isteyen, bu kadar güzel insanın arasına katılıp yerini almak isteyen ve de bu projeye katkıda bulunabileceğini düşünen herkese açıktır. Fakat ne kadar çoğumuz projenin aynı safhasında aynı anda olabilirsek o kadar hizli, o kadar birlikte ilerler ve büyürüz, büyürsünüz. Şu andan itibaren sayılarla ilgilenme işini sizlere bırakıyorum. Umarım kazanacağınız paraları saymaktan bitkin düşersiniz. 🙂

Hadi artık ikinci haftanın ödevine!

İkinci haftanın odevini Sali akşamı, oylamanızın sonucunun hemen arkasından sizlerle paylaşmak istedim fakat bir yandan da burada kendi derslerim ile uğraşmak ve de bir araştırmacı olarak sizlerle calışabilmem için bana yasal yetki veren IRB sertifikasını alabilmek icin sınavlardan geçmem gerekti. Güzel haber: sınavı geçtim, sertifikamı aldım. Bu haftanın odevlerini bugün itibari ile sizlerle paylastım. Hemen calışmaya başlayabiliriz!

Hepinize kucak dolusu sevgiler!

Pınar ARPACI 26 Eylül 2012 Çarşamba 20:59

TASLAK AFİŞLERİMİZ..

Emek pınarı

http://i.imgur.com/hfw0U.jpg

Emek pınarıhttp://i.imgur.com/cx5vc.jpg

Emek pınarı

http://i.imgur.com/dC5tf.jpg

Serpil Gül PAÇAL 26 Eylül 2012 Çarşamba 23:20

Muhteşem!

Kimseyi yönlendirmek istemiyorum ama… Çok güzeller! Bayıldım. En çok 3. hoşuma gitti. Ama bana bakmayın siz. 🙂 Ellerinize, gözünüze, gönlünüze saglık Serpil Hanım!

Pınar ARPACI 27 Eylül 2012 Perşembe 12:51

Pınar’cığım, nedense yoruma

Pınar’cığım, nedense yoruma resim eklerken zorlanıyorum. Link olarak koymak isterken biraz yorumlara görüntü kirliliği yaratıyorum. Bu yüzden bana eğlence çıktı. Bir sürü tanıtım afişleri yaptım. Ama bunlar proje dahilinde değil. Facebook Nazo sayfasına koydum. Onlara da bakabilirsiniz. Kolay gelsin.

Serpil Gül PAÇAL 27 Eylül 2012 Perşembe 11:03

Buraya link olarak koyduğunuz resimler

Buraya link olarak koyduğunuz resimleri biz resim olarak ekliyoruz.

Nazo Design 27 Eylül 2012 Perşembe 13:26

Afiş

Sonuçlar çok heyecan verici gerçekten muhteşem genç hocamız çook azimli, sabırlı ve koşulsuz destek veriyor bizim gibi el emeği üreten kişiler sabırlı olmazsa zaten el emeği üretemez, yıllardır bu tarz desteği hepimiz arıyoruz ama bulamadık . NAZO TASARIM’I tüm kalbimle takdir ediyorum, bize aracı oldu ve bu aşamalara gelindi bundan sonra bize düşeni seve seve zevkle yapacağız tabiki Pınar hoca sen bilgisayar konusunda her sorduğumuzu duyma biz birbirimizi yönlendirerek uygulayarak halletmeye çalışalım. Ayrıca Şeyda hocamız yazmıştı nazar boncuğumuz da olsun bencede afişimizin bir köşesinde nazar boncuğu ve Nazo tasarımın amblemi olmalı çünki Nazo tasarıma haksızlık yapmış oluruz diye düşünüyorum tabiki benim önerim bu, yorum sizlerin

Yasemin TAKI 27 Eylül 2012 Perşembe 14:22

Amblem

Yasemin Hanımla aynı fikirdeyim, Nazo Tasarım’ın ambleminin bir köşede de olsa muhakkak olmasını isterim.

Nazlı DİKMEN 27 Eylül 2012 Perşembe 14:31

Afiş Hakkındaki Görüşlerim.

Serpil Hanım ellerinize sağlık. Taslak afişleri sunmuşsunuz. Çok teşekkürler. Sanırım görüşlerimizi bekliyorsunuz. Üç afişe baktığımızda benim tercihim sonuncusu oluyor. http://i.imgur.com/dC5tf.jpg (Adresi kopyala-yapıştır yaptım.) Ama daha araştırma yapılacaktır sanırım. Proje adımızdaki “pınar” sözcüğü hem gerçek anlamında hem de özel isim olarak kullanıldığı için, ben afişte hem pınarı hem de Pınar Öğretmenimizi simgeleyen bir genç kızı görmeyi isterdim. Üçüncü resim çok güzel. Pınar’ın gerçek fotoğrafını bu resim üstünde bir yerlere yerleştirme olanağı var mı?

Hatice ŞENGÜR 26 Eylül 2012 Çarşamba 23:41

EMEK PINARI

Sevgili kızım Dr. Pınar Arpacı ve Emek Pınarı projesinin değerli üyeleri
Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Bu isim oylamasında inanın bende çok heyecanlandım ve bunun yanında diğer seçenekleride bir bir gözden geçirip oyumu kullandım. Tabiki önerdiğim isim seçilince bende çok mutlu oldum, ama önerilen diğer isimlerde olsa bizi temsil edeceğinden hiç şüphem yoktu.
İsim seçimi öncesi birçok öneriler oldu, bende uykumda bile ne olabilir diye çok düşündüm. Geçen Cuma günü İstanbul’da yağmurlu bir havada Eminönü’ne indiğimizde konu boncuklar olduğunda bizi değil yağmurun, fırtınanın bile durduramıyacağını anladım. Eve dönerken bu kadar sevdiğimiz ve emek verdiğimiz bir işi şimdi değerlendirip tüm dünya çapında sergilemek inanın ayrı bir heyecan veriyordu. Dedim ya yanıbaşımızda bir PINAR vardı ve biz şimdiden bu coşkuya kapılmıştık. İşte eve gelir gelmez bilgisayarın başına oturup hemen yazmaya çalıştığım isim o günün heyecanı ile emeklerimizin değerlendirilmesi bir gün çağlayanlar gibi coşması düşüncesi ile ve canım Pınar’ıma ithafen EMEK PINARI oldu.

Biliyorum biraz duygusal yazdım ama içimdekileri sizlerle paylaşmak istedim.
Emek yürekten gelen başarı adımlarıdır. Emek sevgiyi ortaya koymaktır. Emek herşeyi paylaşmaktır. Bizlerde tüm grup arkadaşlarımızla yüreğimizdeki sevgiyi, bilgiyi ve becerilerimizi ortaya koyup bizi yönlendirecek olan PINAR’a doğru akmaya başladık. Hepimiz projenin minik kristalleriyiz. Haydi şimdi ödev başına.
Sevgilerimle

Zeynep AKI 26 Eylül 2012 Çarşamba 23:46

Afişler

Sevgili Serpil

Afiş çalışmaların için seni kutluyorum. Ellerine ve yüreğine sağlık. Bende 3. çalışmayı daha çok sevdim. Umarım çalışmalar devam ediyordur. Sende daha ne cevherler var biliyorum ve diğer çalışmaları bekliyorum. Selamlar

Zeynep AKI 26 Eylül 2012 Çarşamba 2012 23:51

Teşekkürler Zeynep hanım;

Teşekkürler Zeynep hanım; bir dediniz pir dediniz. Emek Pınarı’yla yıktınız geçtiniz. Ben naçizane küçük denemeler yaptım afişlerle. Ama biliyorum ki daha güzel fikirler çıkabilir. Facebook sayfasına yükledim tüm afişleri..

Serpil Gül PAÇAL 27 Eylül 2012 Perşembe 11:00

Son gelen ödev

Aman tanrım yandık dedim sabırla bıkmadan aşama aşama yazılmış dedim . Genç hoca olunca böyle hanımlar genelde 50 yaş civarlarıyız herhalde ama okuyunca anlamamak mümkün değil, uygulayarak yaparız gibi geliyor bana, ben yaparsam herkes yapar endişe etmeyin. Ben Pazartesi’ne kadar şehir dışşında olacağım kısmetse Pazartesi döndüğümde gece çalışarak sizlere yetişirim diye kendimi teselli edip birazdan yola çıkıyorum, kolay gelsin iyi günler diliyorum sevgilerimle.

Yasemin TAKI 27 Eylül 2012 Perşembe 14:32
Papatya yüzük nasıl yapılır
Daha fazlası için YouTube.com/NazoDesign

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s